Truhlářská výroba designového nábytku

  Jan Ficek Dřevovýroba, založeno r. 1946

KOLEKCE INTARZOVANÉHO NÁBYTKU ARCHILLES

 

Kolekce dýhovaného intarzovaného nábytku pro milovníky užitého umění. Všechny kusy nábytku vznikly podle návrhu a ve spolupráci se světoznámým architektem a designérem Bořkem Šípkem, který je znám zejména pro svou práci se sklem, což se projevilo i v detailech nábytku jako jsou úchyty a nebo nohy stolků. Kolekce Archilles, jak název napovídá, je inspirována mýtickým Řeckem a jednotlivé kusy odkazují na postavy z řecké mytologie.

Při výrobě nábytku z této kolekce byla použita technika intarzie, což je skládání dýh s odlišnou barvou a strukturou do formy obrazu. Na technice intarzie vynikne technologická a řemeslná náročnost a vysoký podíl ruční práce, jelikož jednotlivé segmenty dýh musejí být nařezány tak, aby do sebe přesně zapadly. Při ručním skládání a lepení je nutná naprostá soustředěnost a preciznost, aby vznikl obrazec přesně podle návrhu.


Do této kolekce patří pracovní stoly Priamos, první se skleněnými nohami, druhý s dýhovanými, dále kulatý stůl Hera, odkládací stolek Afrodité, skládací stolek a židle Achilles a  Patroklos. Dále knihovny Helena a Paris, barová skříňka se sklopnou deskou Agamemnon a knihovny Hekabé a Odysseus. 

 

Stůl Priamos
intarzovaný nábytek
Stolek Afrodité
intarzovaný nábytek
Knihovna Odysseus
Jídelní stůl Hera
intarzovaný nábytek
Barový pult Agamemnon
intarzovaný nábytek
Skládací židle Patroklos
intarzovaný nábytek
Skládací stůl Achilles
intarzovaný nábytek
Knihovna Paris
intarzovaný nábytek
Knihovna Helena
intarzovaný nábytek
Knihovna Hekabé
Stůl Priamos Glass
intarzovaný nábytek
Show More

© 2020 NUX. by JFD