top of page

Truhlářská výroba designového nábytku

  Jan Ficek Dřevovýroba, založeno r. 1946

Asociace českých nábytkářů

JAN FICEK DŘEVOVÝROBA - založeno roku 1946

Výrobcem nábytku je Jan Ficek dřevovýroba - rodinná firma s více než sedmdesátiletou tradicí, ve které dnes pracuje již třetí rodinná generace. Firma se se svými více než sto zaměstnanci zaměřuje na zpracování dýh ze všech známých druhů dřevin, které dodává i dalším výrobcům nábytku, dveří, podlah či obkladových panelů a dalším zákazníkům, kteří s dýhou pracují. Mezi její zákazníky patří také výrobci luxusních aut, prémiových hudebních nástrojů, lodí apod.

Firma byla založena v Chrudimi roku 1946 a v roce 1992 se vrátila do rukou potomků původních majitelů. V roce 2013 se firma rozhodla navázat na původní tradici a zahájila výrobu luxusního nábytku na míru, k jehož výrobě používá nejkvalitnější laserem vyřezané a ručně sesazené dýhy. První kolekci nábytku pro JFD navrhl český architekt a designér světoznámého věhlasu - Bořek Šípek.

Pečlivé výrobní postupy nábytku tak kombinují tradiční řemeslnou truhlářskou výrobu a moderní technologie. Každý kus z kolekce může být vyroben v libovolných dekorech dýhy či v návykové kombinaci laku a dýhy.

V kurzu je kvalita za cenu menšího množství, přírodní materiály a ekologie. Proto nebude nábytek nikdy vyráběn sériově, ale vždy s individuálním přístupem ke konkrétnímu zákazníkovi.

Jednoduchá geometrická forma ztvárnění nábytku je navíc nadčasová a hned tak se neomrzí.  

JAN FICEK DŘEVOVÝROBA

+420 469 637 581,  jfd@jfd.cz

Průmyslová 443, 537 01 Chrudim

http://www.jfd.cz/

http://www.fihadyha.cz/

bottom of page