top of page

Truhlářská výroba designového nábytku

  Jan Ficek Dřevovýroba, založeno r. 1946

JFD PF 2022.jpg

PF 2022!

Vážení přátelé, obchodní partneři a kolegové,

přejeme Vám ty nejkrásnější Vánoce a aby vám vydržela dobrá nálada a pozitivní myšlení i v roce 2022!

Děkujeme za letošní spolupráci a těšíme se na příští rok, kdy toho spolu zase jistě mnoho vyrobíme.

Chrudim a Veselí nad Lužnicí, 20. 12. 2021

IMG_20211119_1024106.jpg

Nové CNC

Rozšířili jsme náš strojový park o nové obráběcí centrum Morbidelli m 100 a už teď se těšíme, co vám na něm vyrobíme.

 

Jedná se o moderní 5-osé obráběcí centrum, které umožní rozšířit portfolio výrobků a zároveň nabídne službu externím partnerům ve spojení s našimi produkty z dýhy. Toto vysoce modulární obráběcí centrum nabízí pokročilé zpracování různých materiálů. Stroj je ovládán systémem Maestro, který má specifické moduly pro každý výrobní cyklus.

Chrudim, 20.11. 2021

detail_borke-lienar-kourovy_modrin_obyv.sestava_TORINO_foto_zdroj_NADOP.tif.jpg

Drásaná dýha

Po drásané dýze, u které je zvýrazněna autenticita dřeva, je v současné době stále větší poptávka. Nechybí samozřejmě ani v našem sortimentu.

Jedná se o hluboce strukturovanou přírodní dýhu, na jejíž výrobu se používá hned několik vrstev, které se zeshora zvrásní do požadovaného 3d efektu. Díky drásání je povrch více členitý, plastický a je na první pohled jasné, že se jedná o povrch přírodní. Tato dýha se tak stává zajímavým designovým interiérovým prvkem. Hodí se především na dřevostavby, chalupy a challety, avšak může být použita i do interiérů moderních.

Chrudim, 5.8. 2021

KLASIK PLNÉ SKVRNY.jpg

Digi dveře

Díky nové technologii digitální tisku jsme pro vás připravili vlastní kolekci dveří.

Vyberte si z našich různých designových řad, a propojte tak daný motiv skrze celý váš interiér.

Máte svůj motiv, nápad, představu? Pošlete nám ho a vytvoříme dveře přímo vám na míru. Nebo si dveře rovnou namodelujte v našem konfigurátoru.

Chrudim, 29. 5. 2021

97727226_3134613503267259_68720279336538

Modifikované dýhy

Možná jste už slyšeli o modifikovaných dýhách (nebo-li aro dýhách). Jedná se taktéž o ryze přírodní materiál. Vyrábějí se slepením a případným barvením navrstvených dýh do bloků, které se následně pod určitým úhlem krájí. Modifikované dýhy pak mají kresbu, ke které dopomohl člověk.

Modifikovaná dýha je skvělou volbou pro zákazníky, kteří si přejí něco speciálního a nebo dýhu jednolité barvy, kresby či rozměru. Naši nabídku nejnovějších trendů si můžete prohlédnout zde, alpi speciality pak zde.

Chrudim, 9. 3. 2021

01_loznice_FIN_v01.jpg

Dvířka Grena DD v nových prostorech

Část výroby divize kuchyňských a nábytkových dvířek Grena DD byla přestěhována do moderní haly v Chrudimi, která disponuje zvlhčováním, řízením teploty a novými technologiemi.

Výroba dvířek se tak dočká mnohem vhodnějších a větších výrobních prostorů té nejvyšší kvality. Výhodou bude rovněž propojení s pracovištěm digitálního tisku na kuchyňská dvířka a nábytkové dílce.

Chrudim, 25. 1. 2021

132362939_3743031602425443_8804846775335

PF 2021!

Vážení přátelé, obchodní partneři a kolegové,

 

přejeme Vám v této obtížné době hlavně pevné zdraví a optimismus. Přejeme Vám také krásné Vánoce a vše nejlepší do nového roku 2021!

Děkujeme za přízeň v tomto roce, který končí a těšíme se na spolupráci i v tom dalším, který přichází.

Chrudim a Veselí nad Lužnicí, 18. 12. 2020

IMG-20200917-WA0001.jpg

Jan Ficek Dřevovýroba vystavuje v Galerii dýhy Havlovu vázu!

Před dvěma lety jsme v naší rodinné továrně v Chrudimi otevřeli Galerii dýhy, která má za cíl osvětu přírodních materiálů, jako je dýha a další dřevěné produkty, a s tím související ochranu životního prostředí.

Největším „tahákem“ je ale nyní v naší Galerii Havlova váza, která byla vyrobena v limitované edici pouhých sedmi kusů, které jsou dnes všechny v soukromých sbírkách. A právě vázu se šťastným číslem 7 lze teď spatřit u nás v Galerii!

Chrudim, 5. 10. 2020

2 (2).jpg

JFD 3D Veneer - dýhované desky s 3D strukturou

 

Vyrobíme vám naprosto unikátní desky s embosovanou 3D strukturou, které ozvláštní každý interiér. Vylisovat lze jakýkoliv vzor či motiv na přání zákazníka.

 

Vhodné jsou především pro svislé interiérové prvky a části nábytku – zejména pro obklad stěn, dělící interiérové příčky, dveře či nábytková dvířka.

 

 

Chrudim, 20. 9. 2020

55f94954608d81658a831fef3d12589 3.jpg

JFD Glass Veneer - dýha zalisovaná ve skle

 

Nově v naší nabídce: materiál, který unikátně snoubí krásu přírodní dýhy s vlastnostmi skla. Dýha může být použita celoplošně či jen v některých částech (parciálně), aby tak mohla být zachována průhlednost skla, což vybízí i k možnosti efektního podsvícení.

Přední vlastností je vysoká odolnost a možnost použití i do vlhkého prostředí.

Chrudim, 24. 8. 2020

whirlpool.jpg

Wellness v LH Parkhotelu Hluboká a sleva na letní dovolenou

V uplynulém období jsme nelenili a společně s LH Parkhotelem **** Hluboká jsme daný čas využili pro rekonstrukci hotelového wellness, kde jsme realizovali nábytek a další prvky na míru.

LH Parkhotel **** navíc pro naše zákazníky a příznivce nabízí speciální balíček na letní dovolenou včetně gastronomických zážitků s 10% slevou oproti kódu "NUX léto 2020". Nabídka pak platí i na balíček v LH Hotelu Dvořák Tábor a balíček do LH Hotelu Jana Přerov.

Praha, 19. 7. 2020

Grenagloss

Grenagloss veneer - dýhované desky s vysokým leskem

 

Nově v naší nabídce naleznete dýhované MDF desky se speciální akrylátovou povrchovou vrstvou ve vysokém lesku. Použít lze všechny druhy dýhy a způsoby sesazení dle přání zákazníka. Přední vlastností je vysoká stálost a odolnost.

Mimořádná intenzita vysokého lesku a dokonale hladký povrch v kombinaci s přírodní dýhou dělají z desek Grenagloss veneer vrchol bytové elegance.

Chrudim a Veselí nad Lužnicí, 11. 6. 2020

Pastelové barvy Grena

Oživte svůj interiér hravými pastelovými barvami

 

Toužíte po harmonicky vyladěném interiéru? Líbí se vám jednoduchost, ale přesto máte pocit, že by vašemu bytu nějaká barva prospěla?
Zkuste zvolit jemné, nevtíravé odstíny – oživte své bydlení pastelovými barvami!

 

Společně s Grenou jsme pro vás z naší nabídky fóliovaných a lakovaných dvířek pečlivě vybrali paletu pastelových odstínů, kterou jsme obohatili o 2 nové dekory - mat rosé a olivová.

Chrudim a Veselí nad Lužnicí, 15. 5. 2020

e88720cabf9ec57aabc943d0c9a5e8a1.jpg

VESELÉ VELIKONOCE!

Všem našim zákazníkům, obchodním partnerům i příznivcům přejeme krásnou velikonoční neděli a ještě hezčí velikonoční pondělí, strávené především v pohodě rodinného kruhu.

Praha, 12. 4. 2020

Grenagloss obr kat2.jpg

Desky ve vysokém lesku a hlubokém matu

 

V naší produkci naleznete nyní exkluzivně desky (MDF) se speciální vysoce odolnou akrylátovou nebo PVC folii ve vysokém lesku, případně PVC nebo PET folií v hlubokém matu.

.

Mimořádná intenzita vysokého lesku, dokonale hladký povrch, stálobarevnost a sytost barev - to jsou charakteristické vlastnosti, které dělají z desek vrchol bytové elegance. Díky svému dalšímu širokému uplatnění (nábytek, ale i vnitřní dveře či obložení stěn) rozzáří celý váš interiér.

Chrudim, 6.3. 2020

masivni podlahy.jpg

Nově vyrábíme masivní dřevěné skládané podlahy

 

Masivní dřevěné skládané podlahy jsou dřevěné čtvercové parkety z velmi kvalitního dřeva složené do pravidelných vzorů – kazet. Jedná se o speciální kategorii interiérových dřevěných podlah, které jsou jedinečné svým vzhledem a tradičním řemeslným zpracováním. Nejčastěji je můžete znát z návštěv historických objektů, ale setkáme se s nimi i v nevšedních novostavbách.

Chrudim, 10. 2. 2020

01_industrial_v1.jpg

Přírodní dýhovaná dvířka pro všechny typy nábytku

 

Přemýšlíte, jakou povrchovou úpravu Vašeho nábytku zvolit? Už jste přesyceni umělými materiály, ale máte strach z vysoké ceny masivního dřeva? Řešením jsou dýhovaná nábytková dvířka, která v sobě snoubí krásný a přirozený vzhled přírodního dřeva spolu se stálými mechanickými vlastnostmi. S kvalitní povrchovou úpravou se nemusíte bát je použít ani na koupelnový nábytek.

Výroba u nás je samozřejmostí, ale nově je najdete i v nabídce naší sesterské firmy Grena.

Chrudim a Veselí nad Lužnicí, 15. 1. 2020

JFD-PF-2020.jpg

PF 2020!

Jan Ficek Dřevovýroba a Grena vám přejí krásné Vánoce a těšíme se na nový rok 2020, který věříme, že bude minimálně stejně tak originální jako ten letošní a protkaný spoustou nových, zajímavých projektů!

Chrudim a Veselí nad Lužnicí, 18. 12. 2019

06_GRENAART_loznice orient_nahled_v02.jp

Grenaart - nábytková a kuchyňská dvířka s digitálním potiskem

 

Kolekce GrenaART vznikla ve spolupráci s art directorkou naší sesterské firmy Grena, architektkou Terezou Šaškovou.

Název nese myšlenku, kterou chceme kolekcí vyjádřit především – tedy, že umělcem se s námi může stát každý.
V naší nabídce naleznete celkem 6 autorských kategorií potisků. Vybrat si však můžete i motiv vlastní a vytvořit si tak opravdu unikátní interiér, jaký nebude mít nikdo jiný!

Chrudim a Veselí nad Lužnicí, 24. 11. 2019

69657117_2576212412440707_58996854685591

Kouřové dýhy a další speciality

Přemýšlíte o něčem výjimečném? Vyzkoušejte kouřovou dýhu, která vzniká unikátní technologií, kdy kouřové výpary dodají dřevu atraktivní zabarvení. Na výběr je z 13 druhů - od dubu, přes třešeň až po exotický eukalyptus. Vypadají luxusně a jsou velice oblíbeny designéry a architekty pro jejich neotřelý vzhled a plnou barvu. 

A pokud hledáte ještě jiné speciality, navštivte web naší Galerie dýhy!

Chrudim, 31. 10. 2019

01_G03_V1.jpg

Nové dekory v industriálním stylu!

Vylaďte si interiér ve stále více a více oblíbeném industriálním stylu, který je  inspirovaný prostředím starých továrních hal. Typickými materiály, které nesmí v takovém interiéru chybět jsou beton, kov, odkryté cihly nebo surový kámen.
V naší nabídce společně s Grena DD - Dostupná dvířka najdete nově dekory imitující právě strukturu betonu nebo rzi, které vám na cestě k dokonalému industriálnímu interiéru pomohou!

Chrudim a Veselí nad Lužnicí, 28. 9. 2019

grena.jpg

Vyrobíme vám dvířka pro všechny nábytkové korpusy dostupné na trhu

Všechna nábytková a kuchyňská dvířka vyrábíme na míru přesně podle přání každého zákazníka. Díky tomu Vám mohou naše dvířka nebo dvířka z naší sesterské firmy Grena DD pasovat na všechny typy korpusů dostupných např. v sítích prodejen IKEA, Siko, Hornbach, Möbelix apod. Pokud jste tedy neobjevili dvířka v dekoru, který by se Vám líbíl, zkuste se poohlédnout u nás.

Chrudim a Veselí nad Lužnicí, 25. 8. 2019

listely.jpg

Dekorativní listely pro kuchyně v rustikálním stylu

Víme, že na detailech záleží, a proto jsme na přání zákazníků zařadili nově do sortimentu spolu s naší sesterskou firmou Grena dekorativní listely, vhodné především pro kuchyně v rustikálním stylu.

Rustikální nábytek je protipólem minimalistického designu a čistých rovných ploch. Typické jsou pro něj přírodní barvy, patina, důmyslně frézované tvary dvířek, vyřezávané zdobení a další dekorativní prvky, jako právě listely.

Chrudim a Veselí nad Lužnicí, 17. 7. 2019

interzum-award_m24_full_m36_1025.jpg

Interzum Cologne 2019

Mezinárodní veletrh pro výrobu nábytku a interiérový design

Je důležité se neustále vzdělávat a sledovat inovace, a proto jsme navštívili světový, dodavatelsky orientovaný veletrh, tématicky zaměřený na materiály pro výrobu nábytku, povrchové úpravy, vestavěné díly, kování, ale i strojní zařízení pro výrobu nábytku a dřevěných interiérů.

 

Vám přinášíme fotografie toho, co nás zaujalo nejvíce!

Kolín nad Rýnem, 8. 6. 2019

263121193.jpg

Jarní novinky plné barev a přírody!

Jaro se nese ve znamení barev a probouzející se přírody. A ve stejném duchu se odvíjí i jarní novinky kuchyňských a nábytkových dvířek Grena DD společnosti Jan Ficek Dřevovýroba a Grena, a. s.

Největší novinkou jsou lakovaná dvířka upravená kvalitním UV lakem. Vybírat můžete z více než 190 odstínů barev RAL.

Chrudim a Veselí nad Lužnicí, 12. 5. 2019

73c182fa30c234e9e3221c9ca6888f95.jpg

VESELÉ VELIKONOCE!

Všem našim zákazníkům, obchodním partnerům a příznivcům přejeme nádherné velikonoční svátky a bohatou koledu!

Praha, 19. 4. 2019

IMG_5456.JPG

EXKURZE PRO ODBORNOU VEŘEJNOST DO GALERIE DÝHY

Do naší galerie dýhy pořádáme pravidelné exkurze pro profesionály z oboru.

 

Pokud se chcete i vy dozvědět novinky v oblasti zpracování dýhy a nábytku, přijeďte se příště podívat do naší Galerie dýhy a moderního provozu naší továrny, Stačí se přihlásit na nabytek@jfd.cz. Budeme se těšit!

Chrudim, 27. 03. 2019

Galerie dýhy

HLASUJTE PRO NÁS V SOUTĚŽI DŘEVĚNÁ STAVBA ROKU

Naše Galerie dýhy soutěží v kategorii Dřevěný interiér v anketě Dřevěná stavba roku, která si klade za cíl osvětu přírodních materiálů a ochranu životního prostředí.

Budeme rádi, když nás podpoříte svým hlasem!
Hlasující může navíc vyhrát snový pobyt ve srubu!

Chrudim, 25. 02. 2019

G15 dub horsky 01.jpg

NÁBYTKOVÁ A KUCHYŇSKÁ DVÍŘKA U NÁS SNADNO A RYCHLE

 

Díky našemu rozšíření o firmu Grena si u nás nová nábytková a kuchyňská dvířka můžete vybrat v několika snadných krocích hned teď. Hodí se jak pro obnovení vzhledu vašeho nábytku, tak i pro nábytek zcela nový. Navíc je budete mít mnohem rychleji než při atypové výrobě.

 

Více než 30 tvarů a 80 dekorů dvířek může najít uplatnění nejenom na nábytku v kuchyni, ale i koupelně, ložnici, či dětském pokoji.

Chrudim a Veselí nad Lužnicí, 31. 01. 2019

JFD PF 2019

PF 2019!

Přejeme vám krásné vánoční svátky, plné odpočinku a pohody a co nejoriginálnější rok 2019!

Chrudim, 20. 12.  2018

IMG_5361.JPG

GALERIE DÝHY SLAVNOSTNĚ OTEVŘENA!

Při příležitosti 75. narozenin Jana Ficka st. (syn zakladatele naší firmy, založené roku 1946) jsme v továrně Jan Ficek Dřevovýroba v Chrudimi slavnostně otevřeli Galerii dýhy, na kterou jsme náležitě pyšní!

 

Najdete v ní ty největší speciality z dýhy a další dřevěné unikáty - výběr ze zastoupených dýh je uveden na webu Galerie dýhy.

Na to, jak vypadá, se můžete nyní exkluzivně podívat i vy v naší fotogalerii!

Chrudim, 16. 11. 2018

 • Facebook - Black Circle
grena

JAN FICEK DŘEVOVÝROBA A GRENA SPOLU

Naše firma Jan Ficek Dřevovýroba rozšířila svoje portfolio výrobků o produkci kuchyňských dvířek, protipožárních, nehořlavých a žáruvzdorných materiálů a desek s vysokým leskem a hlubokým matem, odkoupením 100% podílu firmy Grena a.s. (zal.1992).

Dochází tak k ojedinělému a významnému spojení výrobců produktů z přírodních a umělých materiálů. Obě české firmy patří ve svém oboru ke světové špičce a od spojení si slibují nejen dokonalejší obsluhu svých zákazníků, ale také další růst.

Chrudim a Veselí nad Lužnicí, 30. 10. 2018

IMG_7125.JPG

PŘIPRAVUJEME GALERII DÝHY

Jan Ficek dřevovýroba pro vás připravuje Galerii dýhy!

Tento v České republice unikátní projekt představí exkluzivní dýhy a další speciality. K vidění budou i impozantní desky z masivního dřeva, a také nábytek z našich kolekcí. Galerie dýhy bude otevřena od listopadu 2018 v továrně Jan Ficek dřevovýroba. Návštěva galerie je možná v rámci exkurzí pro profesionály

Chrudim, 10. 10. 2018

masivni desky.jpg

PLOŠNÉ KONSTRUKČNÍ MATERIÁLY PRO VÝROBU NÁBYTKU

Co je uvnitř nábytku pod povrchovou vrstvou?

To se můžete dozvědět v našem novém článku! Materiály dělíme na dvě základní skupiny, a to na aglomerované desky (dřevotřískové a dřevovláknité) a desky z masivního dřeva. Oba typy mají různé vlastnosti, a proto jsou vhodné pro jiné účely využití.

Praha, 14. 9. 2018

voucher 2500.jpg

SLEVOVÉ VOUCHERY NA DESIGNOVÝ NÁBYTEK!

Chystáte se nakupovat na designovynabytek.cz?

Využijte skvělou nabídku a stáhněte si u nás slevové vouchery!

Nebo nás kontaktujte na emailu nabytek@jfd.cz či telefonicky 603 144 447 a rádi vám s výběrem nábytku pomůžeme a zprostředkujeme jeho vyzvednutí na naší pražské pobočce.

Praha, 16. 8. 2018

f692512d28e1d5b17e4dc466999600ad.jpg

POVRCHOVÉ ÚPRAVY DÝHOVANÉHO NÁBYTKU

V současnosti jsou na interiérový nábytek a další dřevěné či dýhované prvky používány především dvě varianty povrchových úprav, a to buď oleje a vosky nebo bezbarvý lak. Méně používanými povrchovými úpravami dřevěného nábytku je pak například šelak, moření, patinování nebo lazurování.

Výhody a nevýhody jednotlivých variant se dozvíte v našem článku!

Praha, 15. 7. 2018

dýhovaný nábytek

TRENDY V ÚLOŽNÉM NÁBYTKU

Nejčastější typ nábytku, u kterého se zákazník rozhodne pro zakázkovou výrobu, je nábytek úložný. A úplně nejčastěji jsou to skříně vestavěné, které maximálně využijí volný prostor v místnosti, od podlahy až ke stropu.

Každý máme individuální návyky a nároky na ukládání věcí, i z tohoto důvodu je vhodnější nechat si navrhnout skřín vestavnou, namísto typových modelů seriové výroby.

Praha, 4. 6. 2018

dýhovaný nábytek

SALONE DEL MOBILE 2018 JE ZA NÁMI

Největší evropská designová údálost roku Salone del Mobile v Miláně je za námi a už teď se těšíme na další ročník a na to jaký bude! Letos byly nejvíce trendy v dekorech dřeva ořech americký a z luxusnějších dýh pak makassar. Z čehož vyplývá i celkové ladění interiérů do tmavších tónů, jak se koneckonců můžete sami přesvědčit ve fotogalerii.

Miláno, 2. 5. 2018

dýhovaný nábytek

MAGAZÍN INTERIÉR SK

Některé kusy z kolekce Archilles, naší výroby, můžete obdivovat v Galerii Bořka Šípka v Dessewffyho paláci v Bratislavě. A kdo by neměl cestu, najde ji v novém dubnovém čísle slovenského časopisu Interiér.

V BRATISLAVĚ, 12. 4. 2018

dýhovaný nábytek

VESELÉ VELIKONOCE!

Vítáme jaro a všem našim zákazníkům i obchodním partnerům přejeme krásné, sluncem prozářené svátky velikonoční, plné tradic a odpočinku!

V PRAZE, 21. 3. 2018

Nux nábytek

JAK DÁLE VYUŽÍT TISK NA DÝHOVANÉ POVRCHY

 

Že si nedokážete představit, jak využít tisk na dýhu ve větším měřítku?
To vůbec nevadí, jelikož my vám takovou inspiraci přinášíme! Podívejte se, jak lze tisk využít třeba na dýhovaný obklad stěn a vytvořit tak osobitý design luxusního obchodu, klubovny, krejčovství barbershopu či salonu krásy.

V PRAZE, 27. 2.  2018

 • Facebook - Black Circle
Nux nábytek

AKTUÁLNÍ TRENDY V KUCHYNÍCH

A PROČ SI POŘÍDIT KUCHYNI NA MÍRU

 

Kuchyně je jistě jednou z nejdůležitějších součástí domu. Proto je důležité zařízování kuchyně nepodcenit a ideálně se poradit s odborníky. Nebojte se být kreativní. Důležité je, že vám poradíme. Společně můžeme vytvořit unikátní kuchyňský prostor, ve kterém si vaření budete užívat, a na který budete po právu pyšní.

V PRAZE, 22. 1.  2018

Nux nábytek

ULTRA VIOLET PANTONE - BARVA ROKU 2018

A JAK S NÍ VYLADIT INTERIÉR

 

Pantone Color Institute v New Yorku každoročně vyhlašuje trendy v barvách a jeden odstín, který pak vládne celému roku. Dlouho očekávanou barvou roku 2018 je takzvaná Ultra Violet. Pokud potřebujete v životě změnu, neváhejte v interiéru barvu použít! My vám navíc poradíme, s jakými dýhami je vhodné ji kombinovat.

V PRAZE, 2. 1.  2018

Nux nábytek

PF 2018!

 

Přejeme vám krásné, ničím nerušené, prožití svátků vánočních a mnoho zdraví, štěstí a úspěchů do nového roku 2018!

V CHRUDIMI, 15. 12.  2017

Moderní byt

PŘEČTĚTE SI O NÁS V NOVÉM ČÍSLE MODERNÍHO BYTU

Pokud hledáte vhodné čtení pro sychravé večery, doporučujeme nové listopadové číslo časopisu Moderní byt, kde se můžete v rubrice "zaujalo nás" dočíst i o nás a naší nové kolekci Twist. Máme z toho velkou radost!

V PRAZE, 13. 11.  2017

Sapeli Centrum Praha

OTEVŘELI JSME PRO VÁS NOVOU POBOČKU V PRAZE!

Všichni, kteří chtějí poptat zakázkovou výrobu nábytku nebo si prohlédnout vybrané kusy z našich nábytkových kolekcí, mohou nynÍ navštívit naši novu pobočku v Praze na Zličíně - Skandinávská ul. 3a - v rámci Sapeli Centra, Avion Shopping Park (vedle IKEA), Praha 5 - Zličín 155 00.  

 

Budeme rádi pokud k nám zavítáte. Přivítá vás milý tým našich odborných prodejních asistentů.

V PRAZE, 1. 11.  2017

Tisk na dýhu

NOVÉ ATRAKTIVNÍ VZORY SESAZENEK A INTARZIÍ

Připravili jsme pro vás nové vzory sesazenek a intarzií, abychom vám mohli předvést krásu různých dekorů dýhy a možnosti, jak lze dále pracovat s kresbou dřeva - tedy jak lze dýhu sesazovat.


Tyto vzory lze uplatnit na nábytku, ale i na interiérových dveřích či nástěnném obkladu!

CHRUDIM,  19. 10. 2017

řešení pro malé byty

JSME NA INSTAGRAMU!

Dobrá zpráva pro všechny naše fanoušky - nyní nás můžete sledovat i na Instagramu! Dozvíte se tak další zajímavé novinky, detaily a momentky z naší tvorby.

PRAHA, 29. 9. 2017

 • Instagram - Black Circle
Tisk na dýhu

TISK NA DÝHOVANÉ POVRCHY

Neustále se snažíme rozvíjet naši výrobu a posouvat se dále! Proto pro vás vyvíjíme nové postupy v designu nábytku, a to především v možnostech jeho dalších povrchových úprav. Konkrétně se jedná o digitální tisk na dýhované povrchy.

Tato speciální technika umožní další zajímavé ztvárnění nábytku a posun v kombinaci barev či grafických tvarů s přírodním materiálem v rámci jednoho nábytkového dílce.

CHRUDIM,  13. 9. 2017

 • Facebook - Black Circle
dýha bubinga

Nová kolekce šperků z dýhy od Adély Wiesenbergové

O talentované návrhářce šperků Adéle Wiesenbergové jste od nás již slyšeli.

Jsme rádi, že vám nyní můžeme exkluzivně představit její novou kolekci dýhových náhrdelníků a broží s názvem "Nazdar," která je vytvořena z naší ebenové a jasanové dýhy v kombinaci s kovem, ve kterém se objevují detaily vlasteneckých motivů.

Kolekce nyní míří do Galerie Marzee na Graduate show v Nizozemsku. Věříme, že zaujme a držíme palce!

PLZEŇ, 31. 8. 2017

řešení pro malé byty

NUX NÁBYTEK NA BONAMI.CZ!

Abychom inspirovali ještě více z vás​, spolupracujeme nyní s Bonami.cz - kreativním eshopem, který každý den přináší designové kousky až k vám domů, aby byl váš život ještě hezčí.

Pokud milujete krásné bydlení tak jako my, sledujte inspirativní kampaně na Bonami, kde jsou nyní zastoupeny i naše nábytkové kolekce Nux a Twist!

PRAHA, 18. 8. 2017

řešení pro malé byty

A CO JE TO VLASTNĚ DÝHA?

Specializujeme se na dýhu a dýhovaný nábytek a umíme vám nabídnout nepřeberné množství dekorů dýh z celého světa.

Ale co to tedy dýha vlastně je a na co všechno se používá? A jaký je rozdíl mezi dýhou krájenou, loupanou či modifikovanou? A co je dýha rovnoletá a co s fládrem?

To vše se dozvíte v novém článku, ve kterém podrobněji představujeme tento krásný přírodní materiál.

CHRUDIM, 1. 8. 2017

řešení pro malé byty

CHYTRÁ ŘEŠENÍ PRO MALÉ BYTY

Téma malometrážního bydlení je opět velice aktuální. A maximálním využitím prostoru souvisí především nábytek. Nejlepší variantou je nechat si vyrobit nábytek na míru. Jedině tak totiž můžete mít jistotu, že do vašeho prostoru perfektně zapadne. 

Protože se výrobou nábytku a interiérovou tvorbou zabýváme každý den, umíme poradit a navrhnout to nejlepší řešení pro vaši situaci.

BRNO, 12. 7. 2017

Twist dýhovaný nábytek na míru

PŘEDSTAVUJEME VÁM NOVOU NÁBYTKOVOU KOLEKCI TWIST!

Nová nábytková kolekce od architektky a designérky Terezy Šaškové, byla díky ústřednímu motivu vůči sobě pootočených nosných prvků, pojmenována TWIST.

Jedná se o nábytek vhodný především do vstupních hal. Zvolená dýha ořechu amerického svou kresbou a barvou přináší do interiéru teplo a energii přírody, zatímco bílý lak nábytek opticky odlehčuje. Celá kolekce tak odpovídá současným trendům a směřováním ve výrobě nábytku.

CHRUDIM,  21. 6. 2017

 • Facebook - Black Circle
dýhovaný nábytek na míru

5 DŮVODŮ PROČ SI POŘÍDIT DÝHOVANÝ NÁBYTEK

Váháte nad tím, zda si pořídit nábytek dýhovaný či nábytek s umělým povrchem?

Pak vám určitě doporučíme nábytek přírodní, tedy dýhovaný.

Důvody, proč zvolit tento typ nábytku jsme pro vás shrnuli do pěti bodů, které nejvíce vystihují přednosti přírodního nábytku aneb:

- EXKLUZIVITA PŘÍRODNÍHO MATERIÁLU - ESTETICKÁ A UŽITNÁ HODNOTA -- ŽIVOTNOST - EKOLOGIE - SPLNĚNÍ SI SNU -

BRNO,  30. 5. 2017

intarzovaný nábytek

Galerie Bořka Šípka v Bratislavě

Naším partnerským projektem je Galerie Bořka Šípka v Bratislavě. Najdete ji v Dessewffyho Paláci na náměstí L’. Štúra 2 - tedy v blízkosti historického centra i Dunaje.  Všechny vystavené kusy jsou prodejní. Pokud si chcete založit sbírku skla a nebo ji rozšířit, sklo od Bořka Šípka se stane po generace rodinným dědictvím té nejvyšší kvality. V Bratislavské galerii je navíc ta možnost, získat jedny z posledních kusů, které byly ještě signovány přímo Bořkem Šípkem.

Designové sklo je doplněno nábytkem z naší kolekce Archilles.

Neváhejte si tedy v Bratislavě domluvit schůzku!

BRATISLAVA,  5. 5. 2017

dýhovaný nábytek

VESELÉ VELIKONOCE!

Blíží se svátky jara, a proto vám všem přejeme krásné a pohodové Velikonoce, plné tradic a odpočinku!

BRNO, 14. 4. 2017

zakázkový dýhovaný nábytek

NEWSLETTERY

Aby vám neunikly žádné novinky, začali jsme pro vás každý první pátek v měsíci vydávat newsletter, ve kterém se můžete dozvědět, nejen co děláme nového, ale vždy i aktuality a trendy a akce ze světa designu a nábytku!

Na dubnový newsletter se můžete podívat zde a na květnový zde.

Pokud byste rádi newslettery odebírali pravidelně, stačí se jen přihlásit -  hned pod kontakty.

BRNO, 7. 4. 2017

dýha bubinga

Co dalšího se dá dělat z dýhy?

Adéla Wiesenbergovástudentka ateliéru Designu kovu a šperku na ZČU v Plzni, se věnuje návrhům a výrobě šperků. 

Její kolekce náhrdelníků z dýhy, která vznikla jako klauzurní práce letního semestru 2016, je vytvořena tak, aby vyjadřovala jakousi cestu bojovníka Yakuzy. Náhrdelníky jsou zhotoveny z exotických dřevěných dýh, které jsou překládané přes sebe tak, aby evokovaly karetní hru kabufuda, která položila základy Yakuze.

PLZEŇ, 20. 3. 2017

Fíha Dýha

FÍHA?! – DÝHA!

FÍHA DÝHA je celorepublikový projekt, který vznikl na podporu povědomí o kvalitě přírodních materiálů u dětí a studentů nejen v rámci vyučování a zájmových kroužků, ale i v praktickém životě.

O tom, že Fíha Dýha je oblíbená svědčí i fakt, že k dnešnímu dni je odesláno téměř 3000 ks krabic s dýhou, ze které děti, studenti i široká veřejnost vyrábí úžasné dýhové věci. Více najdete na webu Fíha Dýha a Facebooku.

CHRUDIM, 28. 2. 2017

dýhové vizitky, dýhové zápisníky

Propagační materiály stylově v dýze

Naší specializací je dýha, v portfoliu máme přes 100 dekorů dýh z tuzemských i cizokrajných stromů. A velice rádi využíváme každou možnost, kdy můžeme předvést krásu tohoto ryze přírodního materiálu. 

Proto i naše propagační materiály pro vás připravujeme stylově v dýze.
Věděli jste, že na dýhu se dá psát, nebo že s natištěným či vygravírovaným textem na laseru může posloužit jako vizitka? Chtěli byste také něco podobného vytvořit pro vaše zákazníky, obchodní partnery či známé?

CHRUDIM, 7. 2. 2017

 • Facebook - Black Circle

Nyní i v angličtině!

Vytvořili jsme pro vás i anglickou verzi našeho webu, aby se o nás a naší práci mohlo dočíst ještě více z vás.

Nemusíte se tak bát na nás odkázat anglicky hovořící kolegy či známé!

BRNO, 20.1. 2017

PF 2017 Nux nábytek

PF 2017!

 

Vítáme vás v novém roce 2017 a přejeme, aby byl ještě lepší než ten předchozí, naplněný samými krásnými zážitky a krásnými věcmi!

BRNO, 1.1. 2017

Havlova váza Nux nábytek

Havlova váza v Brně!

Firmy Sapeli, Jan Ficek Dřevovýroba & Konsepti, Cígler Home Design, ProCeram a Studio Tereza Šašková, které spolu sousedí v H-parku, centru interiérové nabídky v Brně, uspořádali předvánoční setkání s prezentací vázy „Neuchopitelný šípek", kterou pro Bořka Šípka navrhl Václav Havel. Jedná se o sedmý kus z celkem sedmi vyrobených a dnes pravděpodobně jeden z mála, který není uzavřen v soukromých sbírkách a je ho možno veřejně spatřit. 

BRNO, 9. 12. 2016

Galerie dýhy

GALERIE EXOTICKÝCH DÝH U SALZBURGU

Jak dobře víte, specializujeme se hlavně na dýhu a dýhovaný nábytek.

A neustále hledáme, jak se ještě můžeme zlepšovat. 


Proto jsme navštívili galerii v blízkosti rakouského Salzburgu, která se specializuje na představování exotických dýh.

SALZBURG, 28. 11.  2016

 • Facebook - Black Circle
Nux nábytek Designblok

OHLÉDNUTÍ ZA INSTALACÍ NUX. NÁBYTKU NA DESIGNBLOKU 2016

Pro ty, co nestihli nebo nemohli navštívit letošní Designblok, bychom rádi ještě jednou zprostředkovali exkurz do našeho stánku a přehledu novinek, které návštěvníci mohli vidět.

V naší fotogalerii můžete najít fotografie našeho stánku a detaily jednotlivých kusů prezentovaného nábytku.

V PRAZE, 21. 11.  2016

dýhy

Byli jsme pro vás nakupovat nové dýhy amerických dřevin v USA!

Dýhy z amerických dřevin nakupujeme již tradičně u americké firmy David. R. Webb v Pensylvánii.

Prohlédněte si nové zajímavé dekory v naší fotogalerii a jako bonus přidáváme video, kde můžete vidět zpracování stromu až na dýhu.

PENNSYLVANIA, 10. 11.  2016

interiér na míru

S nadsázkou můžeme říct, že jsme mezinárodní, jelikož o našem nábytku píší i na Slovensku. Děkujeme mojinterier.sk, že je NUX. zaujal.

mojinterier.sk

V České republice pak na 

bydlet.cz

stolari-truhlari.cz

V BRNĚ, 4. 11.  2016

Designblok 2016

DĚKUJEME VŠEM, KTEŘÍ NÁS PODPOŘILI NA DESIGNBLOKU!

Máme radost ze samých kladných reakcí a ohlasů.

Nejvíce vás zaujaly naše variabilní noční stolky a postel, ale i dýhy a dýhování jako takové. Už teď se těšíme na všechny nové dekory v kterých nábytek budeme vyrábět!

V naší fotogalerii a nebo na našem Facebooku se s námi můžete ještě poohlédnout za letošním ročníkem.

V PRAZE, 1. 11.  2016

 • Facebook - Black Circle
Sapeli Centrum Brno

O novém ​konceptu Sapeli Center píší i další média.

A jelikož i my a náš nábytek jsme jeho součástí, tak jsme také rádi a bedlivě vše sledujeme!

bydlet.cz

marketingovenoviny.cz

asb-portal.cz

estav.cz

V BRNĚ, 30. 10.  2016

Designblok 2016

A je to tady! Začíná Designblok 2016!

Přípravy vrcholí, ale my již máme hotovo a těšíme se na vás!

Nová kolekce designového dýhovaného nábytku NUX. bude poprvé

oficiálně představena!

Autorkou nábytku a stejně tak instalace je Ing. arch. Tereza Šašková.

V PRAZE, 26. 10.  2016

 • Facebook - Black Circle
Sapeli Centrum Brno

Píší o nás v Mediáři

www.mediar.cz

Sapeli má první showroom v novém, opačný než dosud, a to v Brně. Do nového prodejního centra Sapeli se vešlo na 70 druhů dveří a zárubní a také náš dýhovaný nábytek Nux, který vznikl pod taktovkou firmy Jan Ficek Dřevovýroba.

Čtěte bedlivě a až do úplného konce! 

A budeme se na vás těšit osobně na Heršpické 11c v Brně!

V BRNĚ, 24. 10.  2016

Designblok 2016

DESIGNBLOK 2016!

MY TAM BUDEME! A VY?

Už teď se moc těšíme na DESIGNBLOK - největší výběrovou přehlídku designu a módy ve střední Evropě, kde bude poprvé oficiálně představena naše nová kolekce dýhovaného nábytku NUX! 

Budeme se na Vás těšit na stánku s označením P.50, umístěném
přibližně ve středu Superstudia - pravého křídla Průmyslového paláce v 

Holešovicích (v blízkosti instalace Škoda). 27.-31.10. vždy od 10 do 21 hod.          

V PRAZE, 10. 10.  2016

 • Facebook - Black Circle
Sapeli For arch 2016

NÁŠ NÁBYTEK BYL VYSTAVEN NA FOR ARCHU V RÁMCI STÁNKU SAPELI!

Ve dnech 20. - 24. 9. se koná v Praze na Výstavišti Letňany FOR ARCH - mezinárodní stavební veletrh. V rámci stánku Sapeli, jehož koncept, dispoziční, barevnostní a materiálové řešení navrhovala architektka Tereza Šašková, máme vystaveno i několik kusů nábytku z naší kolekce NUX a křesla Brandy a Alya od Andreu World (Konsepti), které stánek funkčně doplňují. Zákazníci se tam s nimi mohou seznámit díky osobní prezentaci arch. Šaškové.

V PRAZE, 20. - 24. 9. 2016

 • Facebook - Black Circle
Dny Marianne

DNY MARIANNE 2016!

Dny Marianne Konsepti v Brně

U příležitosti Dnů Marianne Vás zveme do showroomu Konsepti v Brně!   16. - 18.9.2016

Co Vás čeká?

·         20% sleva na všechny produkty a značky.

·         25% sleva na svítidla značky Flos 

·         28% sleva na celou kolekci Diesel with Moroso

·         25% sleva na židle, stoly, svítidla, nábytek a doplňky Kartell

·         20% sleva na interiérové vůně a fashion kolekci Kartell

V BRNĚ, 16. - 18.  9.  2016

Sapeli Centrum Brno

OTEVŘELI JSME PRO VÁS NOVOU POBOČKU V BRNĚ!

V pondělí 5. 9. jsme zahájili prodej na pobočce v Brně. Pobočka se nachází v Sapeli centru v Brněnském H-Parku (Heršpická 1009/11c).

 

Budeme rádi pokud k nám zavítáte. Přivítá vás milý tým našich odborných prodejních asistentů.

V BRNĚ, 5. 9.  2016

 • Facebook - Black Circle
bottom of page