top of page

Truhlářská výroba designového nábytku

  Jan Ficek Dřevovýroba, založeno r. 1946

AKTUÁLNÍ TRENDY V KUCHYNÍCH A PROČ SI POŘÍDIT KUCHYNI NA MÍRU


Kuchyně je jistě jednou z nejdůležitějších součástí domu. Není to pouze místnost, ve které se vaří a stravuje, kuchyň je také místem setkání celé rodiny, místem příjemného posezení u oběda či kávy. Proto je důležité zařízování kuchyně nepodcenit a ideálně se poradit s odborníky.

 

Kuchyně na míru je v dnešní době obvyklý pojem, slovní spojení "na míru" však neznamená pouze na míru prostoru, ale především na míru vám. Čili kuchyň podle toho, kolik a jak vaříte, kolik potřebujete zrovna vy úložného prostoru či v jaké výšce bude vhodné umístění pracovní desky vzhledem k vaší postavě. Pro správnou kuchyň je velice důležité, aby byla praktická, a zároveň splňovala vaše nároky na design a perfektně ladila s celou domácností.

 

U kuchyně na míru se nemusíte omezovat sestavováním ze skříněk s předem danými rozměry, což umožní kuchyni optimalizovat přesně pro váš prostor. Vzhledem k tomu, že se jedná o dlouhodobější investici, je dobré využít šanci a tvořit svou kuchyň bez omezení. Kuchyně plánujeme v různých tvarech. Jednoduché tvary představují jednořadá kuchyň, kuchyň ve tvaru písmena L a kuchyň dvouřadá. Komplexnější řešení tvaru, nabízející více možností, představují kuchyně ve tvaru písmene G, ve tvaru písmene U a kuchyně s ostrůvkem a poloostrůvkem. Důležitou vlastností kuchyňských sestav, na kterou klademe důraz, je její funkčnost a maximální využití prostoru.

 

Pro výrobu kuchyňských sestav používáme pouze vysoce kvalitní materiály, které odpovídají vysokým užitným nárokům. Základním předpokladem kvalitní kuchyňské linky je také dokonalé provedení. S tím je pak samozřejmě spojeno použití kvalitního vnitřního vybavení kuchyní, jako je kování a výsuvy či tzv. drátěný program.

 

Nadstandardní požadavky na zpracování nejsou problém, doporučíme vám i vhodné spotřebiče, ať už vestavěné či samostatně stojící, nejlepší způsoby otevírání dvířek a mnoho dalších detailů jako je zapuštěný dřez či zafrézované osvětlení. Vybírat navíc můžete z jakýchkoliv barev a materiálů. Není třeba se bát ani dýhy, kvalitní povrchová úprava ji proti poškození ochrání.

 

Přírodní materiály jako je dýha nebo masivní dřevo jsou právě velice trendy (především ve svých světlých variantách - jako je dub, jasan či javor), a to v kombinaci s bílou doplněnou industriálním nádechem, kterého můžete docílit například použitím betonové nebo kamenné pracovní desky či betonové stěrky místo obkladu za pracovní plochou. Moderní jsou také tmavé barvy, jako je grafitově šedá, která vypadá velice dobře s metalickými (například mosaznými) prvky. Dřez a vodovodní baterie jsou dnes také osobité prvky, které dotvářejí spolu se spotřebiči celkový vizuál místnosti. Celek pak vždy podpoří ještě vhodně zvolené osvětlení a doplňky. Vyvarujte se bodovému osvětlení, volte spíše světlo rozptýlené, teplé bílé barvy.

 

Nebojte se být kreativní. Důležité je, že vám poradíme. Společně můžeme vytvořit unikátní kuchyňský prostor, ve kterém si vaření budete užívat, a na který budete po právu pyšní.

 

(zdroj foto: www.pinterest.com)

bottom of page