top of page

Truhlářská výroba designového nábytku

  Jan Ficek Dřevovýroba, založeno r. 1946

Jarní novinky plné barev a přírody

Jaro se nese ve znamení barev a probouzející se přírody. A ve stejném duchu se odvíjí i jarní novinky kuchyňských a nábytkových dvířek Grena DD společnosti Jan Ficek Dřevovýroba a Grena, a. s.

Jednou z těchto horkých novinek jsou lakovaná dvířka upravená kvalitním UV stabilním polyuretanovým polomatným lakem. Jakou barvu dvířek si vyberete záleží jen na Vaší fantazii, jelikož vybírat můžete z více než 190 odstínů barev RAL.

Své využití naleznou lakovaná dvířka nejenom v kuchyni, ale kdekoliv v interiéru. Vhodná jsou i pro koupelny, předsíně, ložnice, obývací a další prostory.

Lakovaná dvířka Grena DD jsou dostupná v různých tvarech, rovných i frézovaných, s úchytkami i bez. Vybírat v podstatě můžete ze známých tvarů fóliovaných kuchyňských a nábytkových dvířek Grena DD řady Handy, Ideal a Elegant. Nejlepšího efektu je však dosaženo při výběru rovných tvarů dvířek. Zvolit si můžete buď dvířka plná, nebo se skleněnou výplní, mřížkou, popřípadě i vitráží.

Výhodou lakovaných dvířek je především jejich dobrá odolnost proti vlhku a oděru. Lakované povrchy navíc nevyžadují zvláštní péči.

Při běžném provozu stačí lakovanou plochu udržovat čistou za použití kvalitní jemné utěrky nebo houbičky navlhčené vodou s přídavkem saponátu bez obsahu písku, prášku nebo jiné složky s brusným efektem.

Další jarní novinkou kuchyňských a nábytkových dvířek Grena DD jsou přírodní dýhovaná dvířka, která se hodí nejenom v domácnosti, ale i pro nábytek ve veřejných a komerčních prostorech jako jsou hotely, restaurace, kanceláře apod.

Hlavní předností dýhovaných dvířek je přirozený vzhled dřeva ve spojení se stabilními mechanickými vlastnostmi DTD.

Základním materiálem je DTD o tloušťce 18 mm, která má na přední i zadní ploše nalepenou dýhu tloušťky 0,6 mm. Hrana na bocích je ve stejném dekoru dýhy tloušťky 2 mm (rádius R2).

Milovníci přírodních materiálů mohou ve standardní nabídce vybírat z 30 druhů dekorů dřevin.

U dýhovaných dvířek to však výběrem dekoru nekončí. Zvolit si můžete 3 typy sesazení dýhy - do figury, za sebou nebo náhodně.

Finální povrchová úprava dýhovaných dvířek Grena DD je standardně prováděna ekologickým olejovoskem s molekulární vazbou bez obsahu VOC. Přírodní olejovosk dodává dřevu přirozený vzhled, zvýrazňuje jeho kresbu a chrání jak samotné dřevo, tak i jeho barvu. Díky této povrchové úpravě jsou dýhovaná dvířka příjemná na dotek.

Dvířka lze dodat také lakovaná nebo bez finální úpravy povrchu, abyste si je mohli dokončit sami podle potřeby. Zvolit si můžete jak dvířka plná, tak se skleněnou výplní či vitráží.

Dýhovaná dvířka s olejovoskem nevyžadují zvláštní péči. Při běžném provozu stačí povrch udržovat čistý za použití hadříku lehce navlhčeného čistou vlažnou vodou.

Nabídka sortimentu kuchyňských a nábytkových dvířek Grena DD se tedy s příchodem jara rozšířila v podstatě o 2 zcela nové linie povrchových úprav. Opomenuta ale nebyla ani nabídka fóliovaných dvířek, ve které se objevily 4 nové dekory. Na své si určitě přijdou jak příznivci industriálního stylu, kteří ocení dekory Beton hrubý, Beton jemný a Rez tmavá, tak milovníci exotických dřevin, které potěší dekor Třešeň GOBI.

zdroj foto a text: www.grena.cz

bottom of page