top of page

Truhlářská výroba designového nábytku

  Jan Ficek Dřevovýroba, založeno r. 1946

Co dalšího se dá dělat z dýhy? Aneb dýhové šperky od Adély Wiesenbergové.

Adéla Wiesenbergová - studentka ateliéru Designu kovu a šperku na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara, Západočeské univerzity v Plzni, se věnuje designu a výrobě šperků.

 

Její semestrální a klauzurní práce letního semestru 2016 na téma Dech získala prestižní ocenění TALENTE PREIS 2017 na tradičním veletrhu šperku v Mnichově v kategorii dřevo. Za mimořádný úspěch se na této prestižní akci považuje už jen výběr mezi vystavující a uveřejnění prací v katalogu, takový úspěch v loňském roce měly dokonce tři studentky ze zmíněného ateliéru. Adéla Wiesenbergová ze stovek přihlášených prací z celého světa získala ocenění za vysokou technickou a uměleckou kvalitu své práce. 
 

Porota ocenila především stírání hranic mezi šperkem, oděvem a uměleckým objektem, a také experiment s nezvyklým materiálem. Práce zaujala svou lehkostí, křehkostí a rafinovaným vztahem mezi náhrdelníkem a tělem pod ním.

Hlavním inspiračním zdrojem pro náhrdelníky byla japonská Yakuza.

Dle slov autorky je kolekce náhrdelníků vytvořena tak, aby vyjadřovala jakousi cestu bojovníka Yakuzy. Náhrdelníky jsou zhotoveny z exotických dřevěných dýh, které jsou překládané přes sebe tak, aby evokovaly karetní hru kabufuda, která položila základy Yakuze.

Jak Adéla dodává: ,,I díky vašim dýhám sbírá moje práce úspěchy v zahraničí a teď dostala jednu z nejprestižnějších cen na Mnichovském týdnu šperku Talente 2017."

Gratulujeme a máme radost!

bottom of page