top of page

Truhlářská výroba designového nábytku

  Jan Ficek Dřevovýroba, založeno r. 1946

ÚLOŽNÝ NÁBYTEK NA MÍRU

Nejčastější typ nábytku, u kterého se zákazník rozhodne pro zakázkovou výrobu, je nábytek úložný - čili skříňky, komody či skříně. A úplně nejčastěji jsou to skříně vestavěné, které maximálně využijí volný prostor v místnosti, od podlahy až ke stropu. Nábytek na míru dokáže reflektovat i atypický prostor, tedy nejrůznější zkosení či jiná omezení nebo může vyplňovat i jen výklenek ve stěně.

 

Každý máme individuální návyky a nároky na ukládání věcí, i z tohoto důvodu je vhodnější nechat si navrhnout skřín vestavnou, namísto typových modelů seriové výroby. Zákazník si pak může zvolit nejenom její přesné rozměry, ale i vnitřní členění a vybavení.

 

Díky široké nabídce doplňků a kování, najde pak každý ukládaný kus přesně své místo. Vnitřní vybavení a jeho důmyslné rozmístění rozčlení vaši skříň do přehledných zón.

Pro uložení oblečení, ručníků nebo lůžkovin jsou nepostradatelné police, na které se dají umístit i další menší úložné boxy nebo praktické krabice. Šatní tyč zase zajistí přehlednost v pověšeném oblečení. Pokud je šatní tyč sklopná, lze ji navíc umístit i do vyšších částí skříně, a když budete chtít na oblečení dosáhnout, jednodušše ji sklopíte. Mezi další velice praktické vnitřní vybavení skříní patří výsuvy, s nimiž máte přehled i o tom, co je uloženo v jejich zadní části. Zvolit samozřejmě můžete i speciální systémy pro ukládání bot, kalhot či kravat. Pokud se jedná o skříň šatní, je vhodné ji dovybavit také zrcadlem. Pro lepší orientaci uvnitř skříně lze jednotlivé části a nebo celý prostor podsvítit led pásky, které se rozsvítí při otevření dveří skříně, na základě sensoru.

 

Důležité je, že každý zákazník si může zvolit svůj vlastní styl. Vybírat lze z široké nabídky materiálů i barevných variant. Celé dílo dotvoří i správně vybrané úchyty či styl otevírání. Vestavěné skříně se nemusí stát pouze kusem nábytku pro schovávání věcí - mohou prostor uvolnit od zbytečností, ale i jej barevně oživit a dotvořit atmosféru interiéru. Po pořízení vestavěné skříně na míru zůstane v místnosti jen to, co doopravdy potřebujete, a nebo co Vám přináší radost.

 

(zdroj foto: www.pinterest.com)

bottom of page