top of page

Truhlářská výroba designového nábytku

  Jan Ficek Dřevovýroba, založeno r. 1946

Jan Ficek Dřevovýroba a Grena půjdou dále spolu


Chrudim / Veselí nad Lužnicí, 30/10/2018Grena, a.s. (zal.  1992) nyní patří třetí generaci tradiční nábytkářské rodiny Ficků z Chrudimi. Firma Jan Ficek Dřevovýroba s.r.o. (zal.  1946), jeden z největších evropských zpracovatelů dýhy v rodinných rukách, v minulém týdnu ve společnosti Grena odkoupila 100% podíl a rozšířila tak  svoje portfolio výrobků o produkci kuchyňských dvířek, protipožárních, nehořlavých a žáruvzdorných materiálů a desek s vysokým leskem a hlubokým matem.

 

Dochází tak k ojedinělému a významnému spojení výrobců z přírodních a umělých materiálů. Obě  české  firmy patří ve  svém  oboru ke  světové špičce a od spojení si slibují nejen dokonalejší obsluhu svých zákazníků, ale také další růst.

 

„Jsem rád, že s námi předchozí vlastníci Greny našli společnou řeč a dali nám přednost před zahraničními zájemci, čehož si velmi vážím. Grenu  jsme  si  vybrali  proto, že má kvalitní zaměstnance a výrobky“, řekl syn zakladatele firmy Jana Ficka (1913 - 1987) Jan Ficek senior (nar. 1943).

Ing. Jan Ficek, jednatel

Jan Ficek Dřevovýroba s.r.o.
jficek@jfd.cz

zdroj foto: www.grena.cz

bottom of page