top of page

Truhlářská výroba designového nábytku

  Jan Ficek Dřevovýroba, založeno r. 1946

Havlova váza podruhé v Brně!

Interiérové firmy Sapeli, Jan Ficek Dřevovýroba, Studio Tereza Šašková, Cígler Home Design a ProCeram pořádají vzhledem k právě probíhajícímu "Roku Václava Havla", kdy si připomínáme jeho nedožité 80. narozeniny a 18. prosince to bude již pět let od jeho úmrtí, předvánoční setkání, jehož hlavním tématem bude vystavení Havlovy vázy, která tak bude v Brně představena teprve podruhé v historii. Záštitu nad akcí převzal Bořek Šípek Trust, reprezentovaný jeho ředitelkou Ivetou Stanislavovou.

Václav Havel vytvořil nákres vázy, připomínající stonek šípku hustě posetý trny, v roce 2004 jako dárek svému příteli Bořkovi Šípkovi k 55. narozeninám. Vázu pojmenoval Neuchopitelný šípek.

Bořek Šípek vázu vyrobil spolu se svými sklářskými mistry z Nového Boru, v limitované edici pouhých sedmi kusů. Vázu se šťastným číslem 7 budou mít možnost zvaní návštěvníci vidět ve středu 7. prosince v nově rekonstruovaném SAPELI CENTRU v Brně, v H-parku, od 17. do 21. hodiny, kdy také budou mít příležitost navštívit všechny partnerské prodejny a mít tak unikátní příležitost seznámit se s novinkami a novými produktovými řadami pro příští rok.

Havlova váza nebude jediným artefaktem souvisejícím s Bořkem Šípkem, neboť zde bude vystaveno i několik dalších váz, které pro Havla vyrobil a také první vyrobený kus stolku Afrodité z jeho poslední nábytkové kolekce Archilles, kterou vyrábí v limitované edici právě Jan Ficek Dřevovýroba, či interiérové dveře s pracovním názvem Safari, které jsou určené hlavně dětem a mají zpestřit jejich dětský svět.

„Naše firma spolupracovala s Bořkem Šípkem od roku 2012, kdy jsme se rozhodli obnovit naši původní tradici výroby luxusního nábytku, která má letos 70 let:“uvádí Jan Ficek starší. „Všichni na Bořka Šípka vzpomínáme jako na vzácného člověka, který svými neotřelými nápady a osobním přístupem posouval možnosti naší výroby, což dalo vzniku intarzované kolekci Archilles, která je inspirována řeckou mytologií:“ dodává.

Po úspěšném uvedení umělecké intarzované kolekce Archilles v roce 2013, připravila pro letošní rok firma Jan Ficek Dřevovýroba novou kolekci s názvem NUX. Tentokrát nevsadili na osvědčené jméno, ale dali příležitost mladým talentům. Konkrétně architektce Tereze Šaškové, která se specializuje na interiérovou tvorbu a zároveň je jednou z posledních spolupracovníků Bořka Šípka, což umožnilo v kolekcích zachovat určitou kontinuitu.

Firma ProCeram, která má prodejny v Praze (Stodůlky, Uhříněves), Plzni, Bratislavě, Bánské Bystrici a od října 2015 také v Brně v areálu H – Parku. Pobočka a vzorkovna má rozlohu 1 100 m² s více jak 70 vzorovými koupelnami různých designů. Její součástí je i sklad, který slouží jako logistické centrum pro Moravu. Vzorkovna je vybudována jako dvoupatrová s tím, že první patro je určeno více pro komerční projekty, druhé patro je navrženo pro nadstandardní materiály a část výstavní plochy je věnována luxusním velkým formátům v maximálním rozměru 3,2x1,6 m.

Zároveň se zástupci všech značek shodují, že H-Park má potenciál stát se ojedinělou lokalitou specializovanou na vybavení interiéru na celé Moravě. A společnými akcemi a propagací tak chtějí ještě více podpořit jeho pozici.

Další informace si můžete přečíst i na webech našich partnerů:

Proceram

Sapeli

A-keramika

bottom of page