top of page

Truhlářská výroba designového nábytku

  Jan Ficek Dřevovýroba, založeno r. 1946

5 DŮVODŮ PROČ SI POŘÍDIT DÝHOVANÝ NÁBYTEK

Váháte nad tím, zda si pořídit nábytek dýhovaný či nábytek s umělým povrchem?

Pak vám určitě doporučíme nábytek přírodní, tedy dýhovaný a hned vám povíme proč!

 

EXKLUZIVITA PŘÍRODNÍHO MATERIÁLU

Nábytek z přírodní dýhy je příjemný a krásný nejen na pohled, ale i na omak. Nábytek z vysoce kvalitního přírodního materiálu vyrábíme pro zákazníky, kteří se nespokojí s věcmi, které „vyrostly“ v počítačích výrobců umělých povrchů. Vždyť v každém kousku přírodní dýhy lze vyčíst nezaměnitelný a jedineční zápis o životě konkrétního stromu.

 

Ano, cena je vyšší, ale jak již bylo uvedeno výše, jsou u tohoto sortimentu při výrobě užity vysoce kvalitní a ušlechtilé materiály a i na kvalitu dílenského zpracování jsou kladeny nejvyšší nároky. Tomu odpovídá i cena, která například u přírodních materiálů celosvětově stále stoupá.

 

ESTETICKÁ A UŽITNÁ HODNOTA

Je ale také dobře si uvědomit, že životnost tohoto nábytku při standardním a rozumném užívání běžně přesahuje 20 i více let. A pak při srovnání ročního nákladu cena takto exkluzivního sortimentu může být někdy i nižší. Navíc, co je jisté - neztrácí hodnotu.

Dýhované výrobky jsou sortimentem, u kterého se předpokládá, že bude osazen do interiéru, jehož uživatel má nejvyšší nároky na užitnou, ale i estetickou hodnotu nábytku.

Kvalita dílenského zpracování je na takové výši, že dýhovaný nábytek je prvkem interiéru s velmi dlouhou životností, kde, pokud je uživatel hned na počátku pečlivě zakomponuje do interiéru, nebude mít v budoucnu již potřebu měnit.

Dílenské zpracování, kde je vysoký podíl ruční práce, odráží v každém detailu desítky let zkušeností truhlářských firem a jejich zaměstnanců a navazujících profesí.

Protože jsou všechny kusy z našich kolekcí nábytku Archilles i NUX vyráběny kusově a každý je originálem, pak jsou v ceně zahrnuty i úpravy na míru (obvykle změna rozměrů či povrchů).

 

ŽIVOTNOST - POVRCH ODPOVÍDÁ POŽADAVKŮM OPRAVITELNOSTI

Dýhovaný nábytek není sice tak odolný jako zátěžové laminátové výrobky, ale také není určen do zátěžových prostorů, jako jsou třeba školy nebo supermarkety. Tento nábytek je určen především do interiérů, např. bytů nebo reprezentačních kanceláří, kde mají zaujmout nejen užitnou, ale hlavně také estetickou hodnotou. Tudíž se nepředpokládá, že by v těchto prostorech mělo být zvýšené riziko povrchového poškození výrobků.

 

Je třeba uvést, že dýhovaný nábytek, se na rozdíl, třeba od fóliovaného, dá většinou u drobných škrábanců dobře opravit - přebroušením a přelakováním nebo použitím korekčních vosků.

 

EKOLOGIE

Používání dýhy, jakožto zcela přírodního materiálu, je šetrné k životnímu prostředí. Těžené dřevo a potažmo i dýha pochází vždy pouze z legálních těžebních oblastí. Výroba je velmi šetrná k životnímu prostředí a naprostá většina zbytků materiálů je recyklovatelná bez použití složitých ekologických technologií.

 

SPLNĚNÍ SI SNU

Chcete-li něco, co nikde nemůžete najít, pak se s námi o svoje představy podělte. U nás jste na správné adrese. Jako výrobce garantujeme v podstatě neomezenou škálu řešení a to podle Vašeho návrhu anebo Vám rádi zpracujeme návrh vlastní.

A pokud vás zajímají obecné výhody zakázkové výroby nábytku či komplexní designové návrhy celých interiérů, určitě pokračujte ve čtení na www.nuxnabytek.cz/nabytek-na-miruwww.nuxnabytek.cz/design-interieru.

bottom of page