top of page

Truhlářská výroba designového nábytku

  Jan Ficek Dřevovýroba, založeno r. 1946

ULTRA VIOLET PANTONE - BARVA ROKU 2018 A JAK S NÍ VYLADIT INTERIÉR!

 

Pantone Color Institute v New Yorku každoročně vyhlašuje trendy v barvách a jeden odstín, který pak vládne celému roku. Dlouho očekávanou barvou roku 2018 je takzvaná Ultra Violet.

 

"Dramaticky provokativní, originální a podporující vizionářské smýšlení," píše o barvě Pantone na svém Instagramu. Taky dodává, že "v minulosti byla fialová spojována s mystikou a spiritualitou. Je to ideální barva pro ty, kteří hledají za věcmi hlubší význam."

Výběr barvy roku není náhodný. Vždy se snaží reflektovat náladu ve společnosti a podpořit aktuální rozpoložení. Odstín Ultra Violet představuje originalitu, vynalézavost a vize, které nás směřují k budoucnosti.

 

Pokud potřebujete v životě změnu, neváhejte v interiéru barvu použít. Je to barva, která interiér ozvláštní a podpoří v něm dojem luxusu. Doporučujeme ji proto kombinovat s tmavými odstíny dýhy, které nabízí zejména exotické dřeviny jako je wenge, bocote, cocobolo, khaya, palisander či makassar.

 

Tyto kombinace barev a materiálů jsou pak především vhodné pro komerční interiéry, například restaurace či hotely, jelikož zákazníky rychle zaujmou a stanou se nezapomenutelnými. 

(zdroj foto: www.pinterest.com)

bottom of page