top of page

Truhlářská výroba designového nábytku

  Jan Ficek Dřevovýroba, založeno r. 1946

DÝHOVANÉ OBKLADY STĚN A NAVAZUJÍCÍ NÁBYTEK

Obecně se dá říci, že mezi světlými dřevinami vede dub evropský, mezi tmavými zase ořech americký. A z toho je i naše další nová realizace, kterou vám chceme představit. Sestává se z odýhované TV stěny se skříňkou, obkladu na stěně s hodinami a z kuchyňského pultu s úložným prostorem s dvířky v bílém laku.

 

Kresba přírodní ořechové dýhy s fládrem je sesazena do figury. Všimněte si, že dýhované části na sebe precizně navazují. Rohové spojení obkladů a korpusu skříňky je na pokos, což vytváří elegantní detail. Obklady jsou připevněny ke zdi pomocí masivních profilů zaklesnutých do sebe. Pohledové části skříňky (horní deska, čela, bok) jsou pro větší odolnost, odýhovány přírodní dýhou s větší tloušťkou - 1,5mm. Dvířka skříňky jsou osazena skrytým plnovýsuvem BLUM v bezúchytkovém provedení (plynový sklopný výsuv).

Povrchová úprava celé sestavy je vysoce zátěžový, dvousložkový olejovosk. Hrany pohledových částí jsou opatřeny vrstvenou dýhovou ořechovou hranou, ofrézovanou s 2 mm poloměrem pro příjemný a hladký kontakt s hranou. V obkladech i zádech skříňky jsou vedeny rozvody elektroinstalace.

 

Přesvědčte se sami, že právě na minimalistickém nábytku jednoduchých tvarů kresba dýhy vynikne nejlépe

 

bottom of page