top of page

Truhlářská výroba designového nábytku

  Jan Ficek Dřevovýroba, založeno r. 1946

LOŽNICE A OBÝVACÍ PROSTOR

Návrh obývacího pokoje s kuchyňským koutem a ložnice v rodinném domě v Praze Řeporyjích. Ač je dům relativně nový, má již druhé majitele. Proto bylo předmětem návrhu především dozařízení prostoru včetně návrhu nábytku na míru, návrh barevného řešení a úprava některých stávajících prvků.

V obývacím pokoji bylo nutné především vyřešit dispoziční uspořádání nábytku vzhledem k umístění dveří do místnosti a na terasu. Při požadavku rohové sedací soupravy, bylo možné umístit televizi již pouze do rohu. Drobný úložný prostor je pak řešen pomocí policového systému na přilehlých stěnách. Obývací pokoj je laděn v postelových tónech, především šedé a zelenkavé, které jsou doplněny dekorem dubového dřeva. Stínění je řešeno posuvnými japonskými stěnami.

Kuchyňský kout je původní, dořešil se jen obklad za pracovní deskou a další drobné úpravy, jako je barevnost výmalby. Dále byla řešena navazující jídelní část, která je vybavena prostorným stolem v dubovém dekoru a židlemi v neutrální bílé barvě.

Řešení ložnice pak svým stylem volně navazuje na obývací prostor. V ložnici byl řešen především výběr nábytku a vestavěná skříň na míru, která kromě dostatku úložného prostoru a přehledného vnitřního členění, musela reflektovat i zkosení prostoru u jedné stěny.

 

Výsledkem je příjemný interiér, ve kterém se jeho majitelé dobře cítí.

Design - Ing. arch. Tereza Šašková

bottom of page