top of page

Truhlářská výroba designového nábytku

  Jan Ficek Dřevovýroba, založeno r. 1946

Obývací pokoj s kuchyní

Pro návrh interiéru obytné části nás oslovil mladý pár, který staví domek - dřevostavbu na kraji Brna. Své představy ohledně interiéru nám charakterizovali takto: "Máme rádi čistý, jednoduchý, elegantní styl. Máme rádi praktičnost, využitelnost prostoru, žádné složitosti. Takže když to shrneme - minimalistický, moderní styl."

Nyní jsou v domácnosti dva členové, oba dva mladí, v začátku kariéry. Jak sami dodávají: "Jsme pohodoví, optimističtí lidé. A v budoucnu plánujeme dvě veselé děti."

Na základě zadání jsme celý interiér ladili ve světlých tónech, které jsou doplněny kontrastní černou a doplňky ve výrazné žluté barvě. Dveře a okna jsou v dekoru dubu. Ve stejném dekoru jsme tedy navrhli i podlahu, ale ve světlejším odstínu a v sukatém provedení. Nábytek je pak taktéž řešen v dubovém dekoru, ale navíc v kombinaci s bílou barvou.

Hlavní část kuchyně je řešena na celou výšku místnosti, v našem oblíbeném minimalistickém bezúchytovém provedení. Místo obkladu je za kuchyňskou deskou okno, které umožňuje při přípravě pokrmů krásný výhled do zahrady. Jelikož okno i kuchyňská deska jsou v dubovém provedení, nabízelo se udělat i obklad bočních stěn ve stejném materiálu. Kolem horní části kuchyňské linky tak vznikl dřevěný "rám", který koncepčně navazuje na ideu celého prostoru. Vedle kuchyňské linky je samostatná spíž a také volně stojící lednička. Varná zóna je umístěna v kuchyňském ostrůvku. Nad varnou desku tak můžeme umístit zajímavou zavěšenou digestoř. Ostrůvek je zároveň i propojovacím prvkem mezi kuchyňskou, jídelní a obytnou částí.

bottom of page