top of page

Truhlářská výroba designového nábytku

  Jan Ficek Dřevovýroba, založeno r. 1946

Archilles intarzovaný nábytek

Originální intarzovaný nábytek designu světoznámého architekta a designéra Bořka Šípka, inspirovaný řeckou mytologií. Každý kus je velice osobitý solitér, který ozvláštní každý stylový interiér. Pečlivé výrobní postupy kombinují tradiční truhlářskou výrobu a moderní technologie.

Nux dýhovaný nábytek na míru

Tvarově čistá kolekce nábytku, designu Terezy Šaškové, která má probudit lásku ke dřevu a vášeň k designu a zároveň plnit vysoká očekávání zákazníka na soudobý design. Každý kus může být vyroben v libovolných dekorech dýhy. Nábytek nebude nikdy vyráběn sériově, ale vždy s individuálním přístupem ke každému zákazníkovi.

Aboriginal intarzovaný nábytek


Pokud jste si nevybrali konkrétní kus z našich kolekcí, nabízíme individuální výrobu nábytku na míru nebo komplexní návrh celého vašeho interiéru.

Umělecká kolekce nábytku opět z dílny Bořka Šípka, který se při navrhování inspiroval filozofií a uměním australských Aboridžinců. Na nábytek jsou použity především exotické dřeviny a technika intarzie, díky které vynikne krása dýhy i vysoká úroveň kvality řemeslného zpracování.  

Twist dýhovaný nábytek na míru

Nová nábytková kolekce od architektky a designérky Terezy Šaškové, byla díky ústřednímu motivu vůči sobě pootočených nosných prvků, pojmenována TWIST.

Dýha ořechu amerického svou kresbou a barvou přináší do interiéru teplo a energii přírody, zatímco bílý lak nábytek odlehčuje. Celá kolekce tak odpovídá současným trendům a směřováním ve výrobě nábytku.

Sticks dřevěný nábytek na míru

Připravovaná kolekce, autorky Terezy Šaškové, je inspirována japonským designem, který se vyznačuje vizuální jednoduchostí, lehkostí, subtilností a světlými tóny. Pomyslný odkaz k asijským hůlkám je zde vyjádřen použitím tyčí z masivního dubového dřeva, které slouží jako nosná konstrukce každého kusu z této kolekce.

bottom of page